Demokraci pytają Biały Dom o szczegóły na temat biustu wielkiego Bitcoin'a.

  • 26. August 2020 at 17:51

Dwaj Demokraci zwrócili się do członków gabinetu USA z prośbą o podanie szczegółów dotyczących niedawnego przejęcia krypty, w którym brały udział największe grupy terrorystyczne na świecie.

Przedstawiciele domu Josh Gottheimer i Emanuel Cleaver zwrócili się wczoraj do administracji Trumpa z prośbą o podanie więcej szczegółów na temat niedawnego przejęcia krypto walut należących do głównych grup terrorystycznych, jak podaje serwis informacyjny The Hill.

Dwa tygodnie temu, Departament Sprawiedliwości USA powiedział, że rząd skonfiskował ponad 300 rachunków kryptokurrency związanych z kostiumów terrorystycznych Al-Kaidy, ISIS, i Al-Kassam. Zostało to nazwane przez władze “największym w historii terroryzmem przejęciem krypto walut” i wycenione na “miliony dolarów”.

Bitcoin
Federalni przejęli miliony w Bitcoin od ISIS, Al-Kaidy w “największym w historii” biuście.
Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił dzisiaj, że przejął miliony dolarów w Bitcoin Profit w posiadaniu grup terrorystycznych Islamic State of Iraq i Lewant (ISIS), al-Kaida…

Ale Cleaver, przewodniczący Podkomisji Usług Finansowych Izby i Gottheimer, członek podkomisji – oboje należący do partii demokratycznej – od czasu zwrócenia się do sekretarza skarbu Stevena Mnuchina i prokuratora generalnego Williama Barra o poinformowanie podkomisji o zakończonej obecnie operacji.

“Istotne jest, aby członkowie podkomisji ds. bezpieczeństwa narodowego, rozwoju międzynarodowego i polityki monetarnej otrzymali od Departamentu Sprawiedliwości, Departamentu Skarbu, informacje, na odpowiednim poziomie klasyfikacji, na temat tego działania, największego w historii przejęcia finansowania terroryzmu on-line, na temat tego dochodzenia”, napisali Cleaver i Gottheimer, zgodnie z raportem.

Top 5 krypto wiadomości i funkcje w Twojej skrzynce odbiorczej każdego dnia.

Pobierz Daily Digest dla najlepszego odszyfrowania. Wiadomości, oryginalne funkcje i wiele więcej.
Twój Email
Przyłącz się teraz
Dodali oni, że Departament Skarbu powinien przedstawić “ocenę” swoich wysiłków na rzecz utrudniania złym podmiotom ukierunkowanym na szerszy system finansowy USA przy użyciu takich narzędzi, jak waluty kryptograficzne.

“Poinformuje to podkomisję o tym, jakie działania legislacyjne powinniśmy podjąć w celu zapewnienia organom regulacyjnym i organom ścigania odpowiednich zasobów i narzędzi do dalszego zwalczania nielegalnego wykorzystywania waluty kryptońskiej i zakłócania sieci finansowych organizacji terrorystycznych” – napisali.

W oświadczeniu Gottheimer powiedział, że zagraniczne organizacje terrorystyczne, takie jak ISIS i al Qaeda, stale ewoluowały i stosowały taktykę, aby zagrażać funkcjonowaniu codziennego życia. Wezwał do wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa, które muszą być wdrożone w celu zwalczania takich zagrożeń.

W ciągu ostatnich kilku lat grupy terrorystyczne zwróciły się w stronę kryptotek, aby zapewnić dostępność i anonimowość aktywów przed gotówką i przelewami bankowymi. Oni również przyjęli nowsze metody – napad na początku tego miesiąca zyskał krypto-waluty przy użyciu pandemii wirusa coronavirus jako pretekst do zbierania funduszy od niepodejrzewających użytkowników kryptograficznych.

Ale podczas gdy Bitcoin i inne waluty kryptograficzne regularnie przychodzą w prawnych krzyża dla ich pozornych powiązań terrorystycznych, badania sugerują fiat pieniądze pozostaje największym źródłem obecnie dla wszystkich rodzajów finansowania terroryzmu.