Elon Musk tweety o Bitcoinie: zamknięcie kolejnego tweeta od stycznia?

  • 25. December 2020 at 12:44

Bitcoin stał się częścią głównego nurtu mediów. Chociaż kilka lat temu tweetowanie i omawianie bitcoinów mogło być dziwne, w ciągu ostatnich kilku miesięcy widzieliśmy rosnącą liczbę najbardziej wpływowych postaci i firm, które o tym mówią.

Elon Musk jest doświadczonym komentatorem Bitcoin Evolution i znany jest również z komentowania innych kryptowalut, chociaż minęło trochę czasu, odkąd ostatnio napisał na Twitterze coś o BTC.

Dzisiaj, w szczycie spokojnego weekendu, Musk napisał na Twitterze:

Natychmiast po jego tweecie cena bitcoina wzrosła o prawie 200 do 23 800 USD, co było poprzednim rekordem wszechczasów ustanowionym w czwartek.

Dwadzieścia minut później Musk napisał na Twitterze odpowiedź na swój oryginalny tweet, stwierdzając, że „Żartuję, a kto i tak potrzebuje bezpiecznego słowa !?”

W styczniu Bitcoin nie był jego bezpiecznym słowem

Tweety Muska są znane ze swojej niejasności, niezależnie od tego, czy tweety o zbyt drogich udziałach TSLA, Dogecoin czy SpaceX.

Jednak obecny tweet jest w jakiś sposób powiązany z jego poprzednim, kiedy mówił również o podstawowej kryptowalutach.

Dziesięć dni po rozpoczęciu bieżącego roku 2020 Musk napisał na Twitterze, że „Bitcoin nie jest moim bezpiecznym słowem”. Jeśli zauważyłeś dzisiejszą datę, jest to dokładnie dziesięć dni przed końcem 2020 roku. W styczniu bitcoin był sprzedawany w przybliżeniu w okolicach 8 000 USD. W chwili pisania drugiego tweeta Bitcoin kosztuje 23 800 USD, dzień po osiągnięciu rekordowego poziomu 24 200 USD.

Jak zawsze, jego tweet pozostawia około 40 milionów obserwujących na Twitterze zadających pytania i niewątpliwie wygraną dla Bitcoina jest ponowne pojawienie się przed tak ogromną publicznością.

Ciekawie jest również zobaczyć, jakie będą stąd ceny i czy kryptowaluta przejdzie kolejny imponujący wzrost.