Legendarny Creator SimCity Część Ripple

  • 3. December 2020 at 9:17

Legendarny Creator SimCity Część Ripple’a 100 000 000 $ Push to Bring XRP to Gaming

Wyniki jednej z największych w historii Ripple’a inwestycji zaczynają się kształtować.

Na początku 2019 r. firma Ripple nawiązała współpracę z firmą Forte, która stworzyła fundusz o wartości 100 milionów dolarów, przeznaczony Bitcoin Revolution na rozwój gier wykorzystujących technologię łańcuchów blokowych, protokół Interledger Protocol (ILP) i XRP w celu zwiększenia ekonomiki gier i interoperacyjności między łańcuchami.

Firma Forte ogłosiła niedawno serię nowych partnerstw w dziedzinie gier, a na szczycie listy znajduje się Gallium Studios, nowa firma z branży gier prowadzona przez legendarnego twórcę gier Will’a Wright’a, który jest znany z projektowania franczyzy Sims za miliard dolarów, w tym serii SimCity, SimEarth i The Sims.

Forte do wzmocnienia pozycji graczy

Wright mówi, że nie może się doczekać, aby wykorzystać technologię Forte do wzmocnienia pozycji graczy i zaoferowania im nowych doświadczeń.

“Spędziłem swoją karierę na tworzeniu gier, w których kreatywność gracza stała się częścią ich doświadczenia. Technologia Forte dodaje do tego pomysł, pozwalając graczom tworzyć i posiadać własne treści w naszych grach”.

Lauren Elliott, pionierka gier, twórczyni serii Where in the World jest Carmen Sandiego, jest współzałożycielką Gallium Studios.

“Nasze partnerstwo z Forte pozwala społeczności uczestniczyć w gospodarce gier poprzez treści, które tworzą i kontrolują.

Skupiamy się na tworzeniu gier i ekonomicznych projektów, które mają charakter współpracy, dzięki czemu gracze mogą angażować się w oryginalne, istotne doświadczenia i być nagradzani za swoją kreatywność”.

Nowe studio gier zostało założone w listopadzie. Dokładne rodzaje gier, nad którymi pracuje firma, oraz platformy, które będą obsługiwane, nie zostały jeszcze ogłoszone.

Will Wright i Lauren Elliott stworzyli nowe studio indie dev. 💥 Śledźcie nas, aby uzyskać najnowsze wiadomości. 👀 Obiecujemy publikować tylko dobre rzeczy. 😎 #videogames pic.twitter.com/6BFXFePqXO

– Gallium Studios (@GalliumStudios_) 17 listopada 2020 r.

Firma Forte współpracowała również z Monster Ideas, Penrose i GC Turbo i mówi, że wszyscy jej partnerzy będą korzystać z jej zastrzeżonej technologii ekonomicznej opartej na łańcuchu blokowym w celu stworzenia nowych modeli przychodów i doświadczeń graczy zorientowanych na społeczność.